5 cennych porad dotyczących przewożenia dużych przedmiotów

5 cennych porad dotyczących przewożenia dużych przedmiotów

Przeprowadzając się z rodziną lub zmieniając lokalizację biura, nie unikniemy przewożenia dużych przedmiotów. Chociaż przygotowanie do przeprowadzki dużych gabarytów, jak meble czy sprzęty elektroniczne może wydawać się trudne, z pomocą kilku porad można to zrobić szybko i bezpiecznie, minimalizując ryzyko uszkodzenia przedmiotów podczas transportu.

  1. Zaplanuj zabezpieczenie przed transportem

Wiele dużych przedmiotów to przedmioty dość kosztowne. Nikt nie chciałby, aby podczas transportu uszkodzeniu uległ jego ulubiony fotel czy nowy telewizor. Dlatego przed przeprowadzką warto zaplanować odpowiedni sposób zabezpieczenia przedmiotu – odpowiednią ilość folii bąbelkowej, tektury lub wypełnienia do kartonów, w zależności od sposobu pakowania danej rzeczy.

  1. Opisz wymiary i oszacuj wagę

Jeśli to możliwe, na spakowanym kartonie napisz jego wymiary, a jeśli znasz, wpisz również wagę spakowanego przedmiotu. Dla firmy przeprowadzkowej będzie to cenna wskazówka, aby zaplanować, ile osób będzie dźwigać dany przedmiot, czy konieczny będzie np. wózek do transportu oraz jak umieścić przedmiot w pojeździe.

  1. W miarę możliwości – rozmontuj i spakuj mniejsze części

Jeśli charakter przedmiotu na to pozwala, warto rozłożyć go na części – np. wykręcić drążki z szafy, czy wyjąć szuflady i spakować je oddzielnie. Wystarczy je dobrze opisać, a po przeprowadzce złożenie mebla z powrotem nie będzie problemem.

  1. Zwróć uwagę na nośność kartonów

Wiele kartonów ma oznaczenie dot. tego, ile kilogramów można do nich spakować. Warto stosować się do nich, aby ciężki przedmiot nie uszkodził kartonu i nie wypadł z niego podczas transportu.

  1. Sprawdź możliwości wyniesienia z budynku

Ciężki przedmiot, ze względu na swoje gabaryty, może być trudny do wyniesienia z budynku. Czy zmieści się do windy, czy konieczne będzie zniesienie schodami? Sprawdź to jeszcze przed przeprowadzką.