Bezpieczna przeprowadzka a koronawirus

Bezpieczna przeprowadzka a koronawirus

Epidemia koronawirusa całkowicie przewróciła naszą codzienność do góry nogami. Jednak pomimo wprowadzonych restrykcji niekiedy życie zmusza nas do wykonywania pewnych kroków nawet w tak niesprzyjającym czasie, jak obecny nakaz ograniczenia wychodzenia z domu i poruszania się poza nim. Jedną z budzących wątpliwości i pytania scenariuszy jest potrzeba przeprowadzki. Czy możemy dokonać przeprowadzki w czasach obecnych obostrzeń? Co zrobić, żeby cały proces został przeprowadzony szybko, sprawnie i co najważniejsze, bezpiecznie? Poniżej przedstawione są wskazówki dotyczące bezpiecznej przeprowadzki.

Gdy przeprowadzka jest konieczna

Zgodnie z wprowadzonym stanem epidemii w Polsce, nie możemy poruszać się poza domem tak swobodnie, jakbyśmy tego chcieli. Jednak tysiące ludzi są zobowiązani do przestrzegania umów najmu lokali, co czasem prowadzi do potrzeby przeprowadzki. Zgodnie z oficjalnym stanowiskiem przeprowadzka jest jak najbardziej dozwolona, jednak tylko wtedy, gdy zawiera się ona w kategorii życiowej konieczności.

Najlepiej z firmą przeprowadzkową

W przypadku przeprowadzki w czasie koronawirusa jedną z najważniejszych kwestii staje się szybkość i sprawność relokacji. Dlatego właśnie powinniśmy wynająć firmę przeprowadzkową, która w profesjonalny sposób zadba o to, by wszystkie nasze ruchomości w błyskawiczny sposób trafiły do nowego lokum. Dzięki wynajęciu firmy przeprowadzkowej mamy pewność, że nawet najcięższe meble zostaną przetransportowane szybko i bez dodatkowych formalności związanych z niezależnym wynajmowaniem większego samochodu i proszenia o pomoc znajomych.

Bezpieczeństwo i środki ostrożności

W przypadku przeprowadzki w obecnej sytuacji, równie ważne co szybkość przeprowadzonych prac, jest bezpieczeństwo nas, jak i innych osób. Dlatego nie powinniśmy prosić o wsparcie dalszej rodziny bądź przyjaciół — typu kontakty narażają wszystkich uczestniczących na ryzyko nieszczęśliwego zarażenia się, dlatego też skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej jest najlepszym, co możemy zrobić w trosce o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.

Pakowanie

Odpowiednie pakowanie naszego dobytku w celu sprawnego przewiezienia go do naszego nowego domu lub mieszkania jest kwestią, która znacząco wpływa na szybkość przeprowadzonych prac. Dlatego też powinniśmy w tym celu wykorzystać pudła kartonowe, do których pakować będziemy przedmioty związane z konkretną kategorią. Przygotowując do transportu ubrania, zadbajmy, by wszystkie były w jednym kartonie lub kilku kartonach odpowiednio oznaczonych. To samo tyczy się wszystkich innych przedmiotów jak akcesoria kuchenne, książki czy kosmetyki. Zadbajmy o to, by oznaczać odpowiednio kartony — robiąc to, podziękujemy sobie w niedalekiej przyszłości, rozpakowując cały transport w nowej lokalizacji. Większe meble na czas transportu warto zabezpieczyć folią ochronną, dzięki której minimalizujemy ryzyko zadrapań lub innych zniszczeń.

Dodaj komentarz