Co zrobić, aby przeprowadzka firmy nie wpłynęła negatywnie na harmonogram pracy?

Co zrobić, aby przeprowadzka firmy nie wpłynęła negatywnie na harmonogram pracy?

Przeprowadzka biura nie należy do prostych zadań, ale bardzo często jest koniecznością – dodatkowe metry kwadratowe wpływają bowiem na komfort pracowników. Często dodatkowa powierzchnia jest koniecznością, zwłaszcza jeśli firma dynamicznie się rozwija i systematycznie zwiększa swoją sprzedaż. Wielkość biura i powierzchni hali ma znaczenie nie tylko dla efektywności i wydajności pracy, ale także dla zapewnienia ciągłości produkcji.

Z przeprowadzką firm nieodzownie jest związana konieczność przestoju w działalności. Przed przeprowadzką trzeba realnie ocenić czas potrzebny na przewiezienie wszystkich sprzętów. O ile biuro łatwo jest przenieść, tak problemy narastają w przypadku wyposażenia hal produkcyjnych. Kolejny krok to wybranie najmniej kolizyjnego terminu przeprowadzki – może to być weekend bądź przerwa świąteczna a w przypadku przedsiębiorstw działających w sposób sezonowy bardzo często przeprowadzki realizuje się w okresach zmniejszonej sprzedaży lub produkcji, czyli wtedy, gdy pracy jest mniej.

Harmonogram przeprowadzki firmy

Średnie i duże firmy zwykle planują przeprowadzki z dużym wyprzedzeniem i dokładnie planują każdy etap przedsięwzięcia. Dzięki temu na każde opóźnienie można odpowiednio wcześniej zareagować i zmodyfikować przygotowany wcześniej harmonogram, tak aby przeprowadzka zamknęła się w ustalonym terminie. Mniejsze firmy są w stanie zorganizować przeprowadzkę w weekend, ale większe przedsiębiorstwa potrzebują zdecydowanie więcej czasu.

Często stosowanym rozwiązaniem jest prowadzenie działalności w dwóch lokalizacjach i sukcesywne przenoszenie wyposażenia. W ten sposób można zmarginalizować straty finansowe związane z przestojem i jednocześnie informować klientów i kontrahentów o nowym adresie.