Czy firmy przeprowadzkowe realizują również małe przeprowadzki?

Czy firmy przeprowadzkowe realizują również małe przeprowadzki?

Małą przeprowadzką określa się zlecenia na przewiezienie niewielkiej ilości przedmiotów. Dotyczy to głównie osób mieszkających samotnie lub bezdzietnych par oraz wszystkich tych, którzy zamieszkują kawalerki w centrach miast. Na niewielkim metrażu mieszkania trudno jest zgromadzić wiele rzeczy. Często stosowanym rozwiązaniem jest korzystanie z punktów magazynowych, w których przechowuje się na przykład sprzęt sezonowy.

Nawet przeprowadzka z niewielką ilością przedmiotów może być jednak wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które nie posiadają samochodu. Korzystanie z komunikacji miejskiej jest bowiem wygodną alternatywą w dużych aglomeracjach, ponieważ pozwala obniżyć koszty życia. Poza tym przy przeprowadzce zwykła osobówka to za mało – małe przeprowadzki w Warszawie realizujemy odpowiednio dostosowaną flotą aut, a wszystkie przedmioty zabezpieczamy na czas transportu. Jeśli trzeba, rozkręcamy meble i sprzęty na mniejsze elementy i montujemy je w miejscu docelowym.

Małe przeprowadzki to duże wyzwania

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z relokacją całych rodzin, firm, czy też osób samotnych, to każda przeprowadzka, również ta mała wiąże się ze sporymi wyzwaniami logistycznymi. Pomoc profesjonalnej firmy przeprowadzkowej jest zatem nieoceniona – specjaliści od relokacji pomogą się spakować i przygotować mienie do przewiezienia, dostarczą materiały do pakowania oraz zapewnią odpowiedni środek transportu. To jednak nie wszystko – usługi firmy przeprowadzkowej obejmują także możliwość wniesienia bagażu i montażu mebli.

Może się tak zdarzyć, że przy przeprowadzce trzeba będzie poczekać na nowe lokum lub wykonać drobny remont i zatrzymać się na parę dni w hotelu bądź u znajomych. W takiej sytuacji można skorzystać z oferty magazynowania mebli do czasu oddania lokalu do użytkowania.