Czy przewożenie wszystkich rzeczy to dobry pomysł?

Czy przewożenie wszystkich rzeczy to dobry pomysł?

Przeprowadzka – przyjemność czy wyzwanie?

Przeprowadzka do nowego miejsca często wiążę się z dużą ekscytacją a jednocześnie stresem. Zastanawiasz się czy przewożenie wszystkich rzeczy to dobry pomysł? Zaoszczędź czas i pieniądze pozbywając się części przedmiotów i na nowo powitaj swoje domowe zacisze.

Od czego zacząć?

Na początku często wydaje nam się, że mamy o wiele mniej rzeczy niż w rzeczywistości. Podobno część z nas posiada gen zbieractwa- i chyba coś w tym jest. Gdy jednak przychodzi moment na pakowanie, okazuję się, że jeden pełny bus nie wystarczy, a kilka tras pod rząd dopiero spakuje pół mieszkania. Przed rozpoczęciem prac, warto zrobić przegląd wszystkich przedmiotów jakie przez miesiące, a nawet lato udało nam się zmagazynować w szafach naszego mieszkania, garażu czy komórki. I co? Jesteś już przerażony? Spokojnie, nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Przegląd wszystkich rzeczy

Pierwszym krokiem jest przegląd wszystkich przedmiotów jakie posiadasz. Każdą rzecz  obejrzyj i pomyśl czy ostatnio jej  używałeś a wtedy zdecyduj czy ją wyrzucić, oddać czy zostawić.  W przypadku ubrań podziel je na te zimowe, letnie oraz posegreguj kategoriami. Jeśli przez ostatnie dwa lata nie miałeś ubranej super modowej bluzki, albo wzorzystych spodenek możesz być pewien, że już raczej nie sięgniesz po nie w przyszłości. Gdy są w dobrym stanie spróbuj je sprzedać, albo oddać potrzebującym, może komuś się przydadzą bardziej. W przypadku znoszonych ubrać wykorzystać je możesz do czyszczenia mieszkania, czy po prostu wyrzucić.

Wszystkie rzeczy codziennego użytku obejrzyj w identyczny sposób, może warto pozbyć się kilku kubków,  połowy świeczników czy zastawy stołowej po prababci, którą ktoś musiał wziąć bo w końcu szkoda wyrzucić a Twoje szafki pękają w szwach.

W kolejnym kroku zdecyduj jakie meble zostaną w mieszkaniu, a które możesz sprzedać czy zabrać ze sobą. W przypadku tych, które zostają w mieszkaniu- nie ma problemu, wystarczy je opróżnić. Meble do sprzedania możesz wstawić na popularne aplikację czy strony internetowe, dzięki czemu będziesz mógł zyskać nowe środki na urządzenie mieszkania.

Gdzie sprzedać/oddać rzeczy?

W dzisiejszych czasach jest wiele możliwości na pozbycie się ubrań i innych przedmiotów. Dobrym wyjściem jest ściągnięcie aplikacji, gdzie możesz wstawić wszystkie ubrania. Na popularnych stronach internetowych sprzedaj rzeczy codziennego użytku, albo zorganizuj wyprzedaż garażową, na której sąsiedzi z okolicy będą mogli kupić coś wartościowego a Ty zyskasz dodatkowe środki.

Ubrania często można oddać do instytucji przy kościołach czy wielkich kontenerów z wrzutniami. Plusem takiego wyjścia jest to, że o każdej porze dnia i nocy masz możliwość przekazania rzeczy, bo kontenery są ogólnodostępne dla każdej osoby. Może rozejrzyj się czy wśród Twoich bliskich są dzieci, którym można będzie oddać stare zabawki czy ubrania z których wyrosły dzieci.

Teraz zostało Ci tylko spakowanie najpotrzebniejszych elementów, które zostały a za pozyskane pieniądze może uda Ci się kupić nowe dekorację do mieszkania, albo wymarzone buty.

1 komentarz do “Czy przewożenie wszystkich rzeczy to dobry pomysł?”

  1. Przeprowadzka to dobry sposób żeby przejrzeć gromadzone przez lata rzeczy … O dziwo okrze się ile mamy poupychanych rzeczy i to nie potrzebnych, które zabierają miejsce a nie są do niczego potrzebne… Dzięki firmie Akces przeprowadzki Warszawa udało mi się wreszcie zrobić porządek z moimi rzeczeczmi

Dodaj komentarz