Ile czasu trwa typowa przeprowadzka?

Ile czasu trwa typowa przeprowadzka?

Przeprowadzka to wieloetapowy proces, którego długość zależy od wielu czynników. Jedne z głównych? Jak wiele elementów i mebli wymaga przewiezienia oraz jaka jest odległość do miejsca docelowego. Ile więc może trwać typowa przeprowadzka i jak ją przyspieszyć?

Czy istnieje typowa przeprowadzka?

W przypadku przeprowadzek właściwie każde zlecenie jest inne. Wiele zależy nie tylko od tego, czy chodzi o przeniesienie firmy, czy mieszkania, ale także od liczby rzeczy, które wymagają przetransportowania oraz samej lokalizacji. W przypadku tej ostatniej przeprowadzka mieszkania umiejscowionego na ostatnim piętrze wielokondygnacyjnego bloku będzie bardziej skomplikowana – i tym samym dłuższa – aniżeli podobnego mieszkania na parterze.

Standardowo jednak sam transport zajmuje zazwyczaj od kilku godzin (małe mieszkania i kawalerki), aż do kilku dni (przeniesienie firmy czy przeprowadzka dużej rodziny). Oczywiście na tym nie kończy się proces, gdyż samo przedsięwzięcie zazwyczaj trzeba zaplanować wiele tygodni wcześniej.

Plan, który pomaga przyspieszyć przeprowadzkę

Jednym z najgorszych rozwiązań jest planowanie przeprowadzki niemalże na ostatnią chwilę, zwłaszcza pomiędzy kluczowymi projektami w pracy lub innymi, ważnymi wydarzeniami w życiu prywatnym. Dlatego też ważne jest przygotowanie ramowego planu przeprowadzki, który powinien zaczynać się od pozbycia niepotrzebnych rzeczy.

Warto też wcześniej pomyśleć o największych elementach wyposażenia, w przypadku których można skorzystać również z opcji magazynowania mebli. Zajęcie się nimi wcześniej pozwoli zdecydowanie usprawnić działania podczas samego dnia przeprowadzki, gdyż usunie je z pola widzenia i tym samym znacznie przyspieszy pracę firmy zajmującej się transportem.

Czynności dodatkowo ułatwi – zwłaszcza na miejscu docelowym – organizacja przedmiotów w dobrze oznaczone kartony. Rzeczy można do nich wkładać zgodnie z pomieszczeniami, a także wedle osób, do których należą.

Jak widać trudno określić czas typowej przeprowadzki, przy czym im lepiej oraz wcześniej zostanie ona zaplanowana, tym większa szansa, że przebiegnie sprawnie. Jeśli potrzebujesz pomocy w organizacji tego przedsięwzięcia, koniecznie skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz