Jak wygląda przeprowadzka z firmą przeprowadzkową?

Jak wygląda przeprowadzka z firmą przeprowadzkową?

Czas przeprowadzki to piękny i trudny moment w życiu. Zmiana wiąże się z nadziejami i obawami. Często jest przy tym wiele formalności. Niezależnie od tego, czy zmieniamy mieszkanie w bloku, dom czy przedsięwzięcie dotyczy całej firmy, zadanie to możemy przekazać wyspecjalizowanej w usługach przeprowadzki firmie. Jeżeli wybierzemy kompleksową usługę w trakcie samych działań, nie musimy się już niczym przejmować. Firma spakuje nas i rozpakuje na miejscu, a naszym zadaniem będzie jedynie wybór firmy i kontakt z pracownikiem, aby ustalić szczegóły.

Przed wynajęciem specjalistów warto zastanowić się nad własnymi potrzebami. W pierwszej kolejności dobrze jest rozważyć, czego będziemy potrzebować w nowym miejscu. Jeśli mamy jakieś rzeczy, których od dawna nie używamy, warto pozbyć się ich przed przeprowadzką. Sprzedając je, możemy zyskać dodatkowe środki na urządzanie nowego miejsca. 

Od czego zależy cennik przeprowadzek?

Warto porównać posiadane zasoby z cennikami przeprowadzek. Wpływ na cenę będą miały warunki w obu lokalach takie jak piętro, obecność wind, szerokość klatki schodowej, możliwość podjazdu i wielkość transportowanego dobytku. Warto omówić szczególnie cenne lub delikatne, lub wyjątkowo ciężkie przedmioty. Przykładowo transport pianina jest osobną pozycją w cenniku. Wstępną wycenę doświadczony pracownik przeprowadzi przez telefon. W bardziej skomplikowanych przypadkach może być potrzebne spotkanie w lokalu zamawiającego usługę.

Rozważając wybór firmy przeprowadzkowej, dobrze jest zwrócić uwagę czy cena zależy od kilometrów i czy przedsiębiorstwo działa w interesującym nas obszarze. 

Kolejnym istotnym elementem wyboru jest oferowane przez usługodawcę ubezpieczenie. Mimo szczerych starań uszkodzeniu mogą ulec zarówno nasze przedmioty jak na przykład ściany.