Jak zorganizować sprawnie przeprowadzkę biura?

Przeprowadzka biura to spore wyzwanie dla wszystkich pracowników firmy. Gdy jednak opanujemy logistyczne zawiłości, proces ten może przebiegać całkiem sprawnie.

Pierwszym krokiem jest znalezienie firmy przeprowadzkowej. Najlepiej szukać jej z polecenia, ponieważ opinie z internetu nie zawsze są adekwatne. W następnym punkcie należy wyznaczyć kilku pracowników naszej firmy, którzy będą odpowiadali za organizację przedsięwzięcia. Powinni oni zadbać o to, by firmowa dokumentacja została spakowana, a następnie w całości dostarczona w nowe miejsce.

Po nowemu, czyli lepiej?

Początkowo pracownicy mogą mieć problem z przystosowaniem się do pracy w nowym miejscu. By złagodzić niedogodności związane z przeprowadzką, warto wcześniej zapoznać się z planem nowej siedziby i ustalić przeznaczenie obecnych tam pomieszczeń. Niewielkim problemem może być nawet logistyka związana z okablowaniem sprzętu.

Zmiana adresu firmy

Największy problem stanowić może jednak zmiana adresu firmy. Po jej uskutecznieniu we wszystkich instytucjach trzeba powiadomić o tym fakcie naszych kontrahentów. Można robić to osobiście lub mailem, ale dobrze jest wysłać list polecony. Wtedy mamy pewność, że korespondencja dotrze do właściwych osób.

Dodaj komentarz