Jaka pora roku jest najlepsza na zorganizowanie przeprowadzki?

Jaka pora roku jest najlepsza na zorganizowanie przeprowadzki?

Choć zwykle możemy zdecydować o tym, kiedy będziemy się przeprowadzać, zdarza się, że okoliczności życiowe wymuszają na nas decyzję o przeprowadzce w niesprzyjających i niekomfortowych momentach. Jeśli jednak mamy wybór, to warto się zastanowić, kiedy najlepiej się przeprowadzić i jaką porę roku na przeprowadzkę wybrać, by była ona najmniej uciążliwa i by można ją było sprawnie zorganizować.

Pogoda jest ważna

Mieszkamy w klimacie umiarkowanym, a to sprawia, że pory roku w dużej mierze determinują nasz rytm życia, w tym także decyzje o przeprowadzkach. Dużo łatwiej zorganizować przeprowadzkę, gdy za oknem świeci słońce, niż wtedy, gdy pada deszcz, wieje wiatr czy ścina mróz. Najlepiej więc przeprowadzać się w okresie wiosenno-letnim, gdy pogoda ułatwia zadanie. Mniejsze ryzyko opadów umożliwia bezpieczne wyniesienie sprzętów i ich wniesienie do nowego lokum, a także znacznie większy komfort pracy osób uczestniczących w przeprowadzce. Niebagatelną rolę odgrywają także temperatury. Znacznie wydajniej pracuje się fizycznie w temperaturach 18-22 stopni Celsjusza, niż wtedy, gdy temperatura sięga powyżej 30 stopni lub gdy jest mróz.

Najlepszy nastrój na przeprowadzki

Niebagatelne znaczenie ma także nasze nastawienie psychiczne do zmian. Wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, także my sami mamy więcej energii i chęci do działania, co można wykorzystać konstruktywnie przy zmianie miejsca zamieszkania. Podobnie jest latem, choć wtedy skupiamy się głównie na wypoczynku. Chęć do zmian i wicia gniazda wraca jesienią, kiedy mniej przebywamy na zewnątrz i chętniej spędzamy czas w domu. Zima to zwykle okres stagnacji, kiedy niechętnie się przeprowadzamy. Pogoda, krótki dzień i mniejsza aktywność sprawiają, że rzadko decydujemy się na przeprowadzkę o tej porze roku. 

Samodzielnie czy z firmą do przeprowadzek?

Bez względu na porę roku przy przeprowadzce jest dużo pracy. Pakowanie, segregowanie, wynoszenie, przewożenie i wnoszenie sprzętów, mebli i całego wyposażenia jest niezwykle uciążliwe. Warto zlecić te prace profesjonalistom z firmy realizującej przeprowadzki, co znacznie ułatwia ten trudny proces. Takie firmy działają o każdej porze roku i bez względu na naszą energię życiową i warunki pogodowe przeprowadzą wszystko sprawnie, a my możemy być spokojni o stan naszego dobytku. To doskonałe rozwiązanie dla każdego, bez względu na porę roku.

Dodaj komentarz