Jakie kartony i wypełnienia najlepiej nadają się do przeprowadzek?

Jakie kartony i wypełnienia najlepiej nadają się do przeprowadzek?

Materiały do pakowania muszą być dobrane do rodzaju przewożonych przedmiotów. Najczęściej wykorzystuje się kartony, które są lekkie, tanie i bardzo pojemne. Kartony i wypełnienia dostarczają firmy przeprowadzkowe gratis we wcześniej uzgodnionym terminie, tak aby można było spokojnie przygotować się do relokacji. To jednak nie wszystko – można bowiem skorzystać z usługi profesjonalnego pakowania, co pozwoli nie tylko zaoszczędzić mnóstwo czasu, ale także zwiększyć bezpieczeństwo cennego ładunku.

Przed przystąpieniem do pakowania warto sporządzić listę przedmiotów, które mają zostać przewiezione, a następnie je posegregować i opisać. Duże i wielkogabarytowe przedmioty zabezpiecza się folię stretch lub folią bąbelkową a mniejsze układa się w kartonach z ekologicznymi wypełniaczami.

Wybieramy kartony i wypełnienia do przeprowadzki

Dostarczamy kartony do przeprowadzek w Warszawie w różnych wielkościach, pojemnościach i o różnej wytrzymałości. Pakując szkło, ceramikę i kruche przedmioty najlepiej sięgnąć po niewielkie kartony zbliżone rozmiarem do rodzaju towaru. Dobrze sprawdzą się pudła z twardej i wytrzymałej tektury pięciowarstwowej. Do pakowania przedmiotów, które się nie niszczą mnożna zastosować z opakowania z cieńszej tektury, na przykład trójwarstwowej. Przy przeprowadzce najlepiej jest unikać dużych opakowań, ponieważ ich przewożenie i przenoszenie może okazać się problematyczne.

Zawartość każdego pudełka warto zabezpieczyć – dostępne są wypełniacze foliowe, czyli poduszeczki wypełnione powietrzem oraz ekologiczne wypełniacze z tektury i papieru. Dla przedmiotów o nieregularnych kształtach lepiej sprawdzą się wypełniacze tekturowe, którymi można owinąć różne elementy. Wypełnienie foliowe stosuje się w przypadku sprzętów o podobnych zarysach.