Najczęstsze błędy popełniane w trakcie przeprowadzki

Najczęstsze błędy popełniane w trakcie przeprowadzki

Przeprowadzka jest przedsięwzięciem trudnym zarówno pod względem organizacyjno-logistycznym, jak i emocjonalnym. Dlatego najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie się do wszystkich związanych z nią działań. Pierwszym, największym i jednocześnie najczęściej popełnianym błędem podczas przeprowadzki jest nieuzasadniony pośpiech, będący najgorszym doradcą. Sprawdź, jakich pozostałych błędów podczas przeprowadzki należy unikać.

Błąd pierwszy: chaotyczne działanie

Przede wszystkim podczas przeprowadzki powinno unikać się chaotycznego działania. Sporządź plan czynności, związanych ze zmianą miejsca zamieszkania, razem z przewidywanymi terminami ich zakończenia i w miarę możliwości się go trzymaj.

Nie zapomnij o zarezerwowaniu urlopu w pracy na czas przeprowadzki. Kilka dni wolnego może okazać się niezbędnych nie tylko po to, by w spokoju spakować wszystkie swoje rzeczy, lecz również po to, by przemyślanie zorganizować nowe miejsce zamieszkania. To również czas na złożenie niezbędnych dokumentów w urzędach, na przykład w Urzędzie Skarbowym czy w Urzędzie Miasta.

Błąd drugi: wybór nieodpowiedniej firmy przeprowadzkowej

Większość kłopotów podczas przeprowadzki wynika z niewłaściwego wyboru firmy przeprowadzkowej. Dlatego poszukując transportu dla swojego dobytku sprawdź, czy wybrana przez ciebie firma posiada szeroką ofertę usług i czy oprócz mebli oraz przedmiotów przewozi również na przykład sprzęt AGD, czy wielkogabarytowe ładunki. Ponadto, podczas przeprowadzki równie ważna co dobra organizacja jest terminowość i trzymanie się wyznaczonego czasu. Nasi pracownicy zachowują ustalone terminy realizacji usług i punktualnie przybywają we wskazane miejsce, rezerwując odpowiednią ilość czasu na pakowanie. Co więcej, cechuje nas rzetelność. W podpisywanej przez nas umowie z klientem wyraźnie wskazujemy zakres usługi oraz termin jej wykonania. Posiadamy ważne ubezpieczenie pojazdu oraz bierzemy pełną odpowiedzialność za przewożone mienie, gwarantując bezpieczny transport twojego dobytku.

Błąd trzeci: nieumiejętne pakowanie się

Często popełnianym błędem, utrudniającym przeprowadzkę jest również nieumiejętne pakowanie i segregowanie przedmiotów. Zanim zatem zaczniesz się pakować, dokonaj przeglądu szaf i pozbądź się z nich nieużywanych rzeczy, ograniczając w ten sposób ilość przedmiotów do przewiezienia. Klika dni przed pakowaniem zaopatrz się w odpowiednią ilość kartonów, pudeł oraz worków foliowych. Następnie, do osobnych kartonów spakuj szkło, porcelanę, książki oraz ubrania, szczególnie cenne i wrażliwe na uszkodzenia rzeczy owijając folią bąbelkową, papierem lub ręcznikami. Nie pakuj do jednego kartonu zbyt dużej ilości ciężkich przedmiotów. Nie tylko ciężko będzie go przenosić, lecz również stanie się on bardziej podatny na rozerwanie. Nie zapomnij również opisać pudeł, co ułatwi ci rozpakowywanie się na nowym miejscu. Jeśli nie czujesz się na siłach spakować samodzielnie, skorzystaj z usług naszej firmy. Dokładamy wszelkich starań, aby przedmioty zostały spakowane prawidłowo i odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniem. Dbamy o każdy element mebli, zwracając szczególną uwagę na krawędzie i podatne na uszkodzenia miejsca.

Warto również w dniu przeprowadzki sprawdzić, czy w pozostawionych meblach nie znajdują się nasze rzeczy, szczególnie dokładnie przeglądając półki, szuflady oraz schowki. Potrzebne dokumenty oraz klucze warto mieć wciąż przy sobie. W ten sposób unikniesz ich przypadkowego spakowania do kartonu.

Oferujemy przeprowadzki mieszkań, biur oraz firm, a także magazynowanie mebli, ich transport oraz przechowywanie. Proponujemy również usługi pakowania, relokacji mieszkań oraz przeprowadzki bibliotek.

Dodaj komentarz