Przeprowadzka do budynku bez windy – jak ją zorganizować?

Przeprowadzka do budynku bez windy – jak ją zorganizować?

Przeprowadzka i transport mebli oraz innych dużych przedmiotów pomiędzy mieszkaniami to trudne i wycieńczające zadanie. Komplikuje się ono dodatkowo, kiedy trzeba wnieść swój dobytek do budynku bez windy, na któreś z górnych pięter. Z taką sytuacją można sobie poradzić na dwa sposoby: samemu zorganizować wnoszenie mebli lub wynająć firmę przeprowadzkową, która weźmie na siebie cały ciężar tego przedsięwzięcia i profesjonalnie je zrealizuje. Przedstawiamy przegląd wad i zalet obu rozwiązań.

Samodzielna przeprowadzka do bloku bez windy

Wnoszenie samemu ciężkich sprzętów nawet na pierwsze piętro jest bardzo trudne lub niemożliwe. Trzeba więc znaleźć kilka osób do pomocy – to pierwszy potencjalny problem. Jeśli nie można liczyć na pomoc lub jest ona niewielka, trzeba kupić lub wynająć wózek do transportu mebli ze schodołazem, pasy transportowe i materiał do zabezpieczenia sprzętów przed obiciem i otarciami, o które nietrudno podczas nieprofesjonalnego wnoszenia mebli po schodach. Jednak niezaprzeczalnie jest to tania opcja, która może być atrakcyjna dla wielu osób. Samodzielny transport mebli będzie też preferowany przez osoby, które czują potrzebę osobistego dopilnowania każdego szczegółu przeprowadzki.

Wnoszenie mebli w bloku bez windy z pomocą firmy przeprowadzkowej

Profesjonalna firma, organizująca kompleksowe przeprowadzki ma w swojej ofercie także wnoszenie rzeczy do budynków bez windy. Jest wyposażona w cały niezbędny sprzęt, aby dostarczyć meble pod wskazany numer nie tylko szybko, ale i bezpiecznie. Doświadczeni fachowcy poradzą sobie z każdą klatką schodową. Firma Akces oferuje dodatkowo bardzo korzystne ubezpieczenie przeprowadzki, które pokrywa koszty ewentualnych uszkodzeń. To świetna opcja dla posiadaczy drogich sprzętów lub osób, które po prostu martwią się o swoje rzeczy i wolą dmuchać na zimne. Skorzystanie z usług firmy takiej jak Akces to niewątpliwa wygoda i gwarancja sprawnej przeprowadzki. Warto rozważyć tę opcję, choć jest bardziej kosztowna od samodzielnego przenoszenia swoich rzeczy.