Transport roślin podczas przeprowadzki – o czym warto pamiętać?

Transport roślin podczas przeprowadzki – o czym warto pamiętać?

Przeprowadzka to prawdziwe wyzwanie. Każdy, kto kiedykolwiek musiał zmienić miejsce zamieszkania, doskonale zdaje sobie sprawę ze złożoności całej operacji i wynikającej z niej niewygody. Jeżeli zamierzasz przenieść się do nowego lokum i nie nadwyrężyć przy tym zanadto swoich nerwów, warto rozważyć wynajęcie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Pracujący w niej ludzie mają doświadczenie, odpowiednie przygotowanie i dysponują wieloma praktycznymi akcesoriami, przydatnymi urządzeniami i sprzętami niezbędnymi do sprawnego przetransportowania wszystkich Twoich rzeczy z jednego miejsca na drugie.

Na co należy zwracać szczególną uwagę podczas przeprowadzki?

Przenosząc się do nowego domu albo mieszkania, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na właściwe przygotowanie i spakowanie wszystkich swoich rzeczy do transportu tak, aby były właściwie zabezpieczone przed ewentualnymi uszkodzeniami. Konieczne jest staranne zabezpieczenie mebli, urządzeń takich jak np. komputery czy telewizor oraz sprzętów AGD, jednak nie mniej istotne jest odpowiednie spakowanie i zabezpieczenie roślin doniczkowych, które są ozdobą Twojego domu.

Jak zapakować i zabezpieczyć rośliny na czas transportu?

  1. Około miesiąca przed planowaną przeprowadzką przesadź wszystkie swoje rośliny doniczkowe rosnące w ozdobnych, ceramicznych donicach do nietłukących się, lekkich plastikowych doniczek.
  2. Nie podlewaj ani nie nawóź swoich roślin doniczkowych na kilka dni przed planowaną przeprowadzką – zrób to dopiero po transporcie, kiedy rośliny będą już stały w nowym lokum.
  3. Małe rośliny spakuj do solidnych kartonów. Aby były właściwie zabezpieczone podczas transportu, owiń ich doniczki papierem i ustaw je stabilnie na dnie pudła. Wolne przestrzenie między doniczkami starannie wypełnij zwiniętymi gazetami lub innym wypełniaczem, który będzie mógł w razie czego wchłonąć nadmiar wody.
  4. Na czas transportu pozostaw kartony z roślinami otwarte – w ten sposób Twoje rośliny będą mogły swobodnie oddychać.
  5. Donice dużych roślin zabezpiecz dokładnie folią bąbelkową, która ochroni je przed uszkodzeniem.
  6. Jeżeli roślina jest bardzo duża, warto lekko podwiązać jej gałęzie, aby nie połamały się podczas transportu.
  7. Aby rośliny nie były narażone na długotrwałe działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, powinny być wyniesione ze starego domu ostatnie, a wniesione do nowego jako pierwsze.