W jaki sposób zabezpieczyć sprzęt AGD na czas przeprowadzki?

W jaki sposób zabezpieczyć sprzęt AGD na czas przeprowadzki?

Przeprowadzka to niezwykle stresujący okres. Osoby, które zmieniają miejsce zamieszkania albo siedzibę biura, zwykle chcą zabrać ze sobą wszystkie albo większość posiadanych rzeczy. Bardzo ważne jest, aby podczas pakowania zabezpieczyć przedmioty, które mogą ulec zniszczeniu w czasie transportu czy rozpakowywania. Mowa tutaj przede wszystkim o sprzęcie AGD, który jest szczególnie problematyczny podczas przeprowadzek. W jaki sposób należy go zabezpieczyć i co się do tego przyda?

Jakie materiały są niezbędne do pakowania sprzętu AGD?

Najważniejszym etapem każdej przeprowadzki biura czy domu jest pakowanie. Od tego, w jaki sposób zostaną zabezpieczone meble czy sprzęty, zależy, czy będzie można je bezpiecznie przewieźć. Z uwagi na to, że sprzęt AGD wymaga szczególnej ochrony, warto na początek zabezpieczyć się w materiały, które pomogą w zabezpieczeniu go. Jeżeli osoby, które się przeprowadzają, mają oryginalne kartony od pralki czy lodówki, mogą ich użyć do pakowania.

W innym przypadku dobrze zaopatrzyć się w trójwarstwowe kartony. Do pakowania sprzętów AGD przydadzą się też różne materiały ochronne, na przykład folia bąbelkowa, folia stretch czy styropian. Warto wiedzieć, że niektóre firmy przeprowadzkowe oferują gratisowe materiały ochronne, dlatego dobrze o to spytać, zamawiając usługę transportu.

O czym należy pamiętać, pakując sprzęty AGD?

Jedną z ważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać, pakując sprzęty AGD przed przeprowadzką mieszkania, jest ich zabezpieczenie za pomocą mocnych kartonów czy folii. Oprócz tego przed transportem konieczne jest wyjęcie wszystkich ruchomych elementów. Mowa tutaj przede wszystkim o szklanych półkach w lodówce – każdy elementem powinien być oddzielnie owinięty folią bąbelkową.
Co więcej, lodówka powinna być przewożona i przenoszona w pozycji pionowej ze względu na płyny, które się w niej znajdują. Ważne jest też to, że sprzęt podczas transportu jest narażony na różnice temperatur (szczególnie w okresie zimowym), dlatego przez kilka godzin od wniesienia nie powinno się go podłączać do prądu. Aby mieć pewność, że przewożony sprzęt będzie bezpieczny, warto skorzystać ze wsparcia firmy, która świadczy kompleksowe usługi przeprowadzkowe.