Z jakimi wyzwaniami logistycznymi trzeba się liczyć podczas przeprowadzki zimą?

Z jakimi wyzwaniami logistycznymi trzeba się liczyć podczas przeprowadzki zimą?

Przeprowadzka zimą to dla wielu osób kusząca opcja ze względu na dostępność terminów w firmach transportowych. Zwykle usługi przeprowadzkowe są też nieco tańsze w zimnej części roku. Nie ma co ukrywać, że wybranie takiej pory na przenoszenie swojego dobytku w nowe miejsce niesie za sobą także pewne niedogodności. Jak sprawnie się z nimi uporać? Poznaj kilka praktycznych rad, by bez problemów przeprowadzić się zimą!

Przeprowadzka zimą – dopasuj się do pogody

Spróbuj wybrać termin, w którym prognozy nie przewidują opadów deszczu ani śniegu. Oszczędzi Ci to późniejszego suszenia zamoczonego dobytku. Sprzęt elektroniczny i inne delikatne rzeczy mogą się trwale uszkodzić przez zawilgocenie. Jeśli nie masz wyboru i organizujesz przeprowadzkę przy złej pogodzie, koniecznie zabezpiecz cenne przedmioty grubą i szczelną warstwą folii. Pamiętaj też o tym, że zimą dzień kończy się bardzo szybko – jeśli nie zaczniesz przeprowadzki wcześnie rano, możesz nie zdążyć przed zmrokiem, a to generuje kolejne kłopoty. Dobra firma przeprowadzkowa może dopasować się do Ciebie pod względem terminu i pory dnia, aby wszystko przebiegło sprawnie i szybko. Jeśli Twoje dotychczasowe lub przyszłe mieszkanie znajduje się na wsi, upewnij się, czy cała trasa jest przejezdna i odśnieżona.

Inne wyzwania przy zimowej przeprowadzce

Naprzemienne zmiany temperatury, na jakie narażasz się wchodząc i wychodząc z domu podczas przenoszenia swoich rzeczy mogą skończyć się przeziębieniem. Dlatego do przeprowadzki ubierz się na cebulkę, z rozpinanym okryciem wierzchnim.

Deszcz, śnieg i mróz to kiepskie warunki do chodzenia i noszenia ciężkich rzeczy. Dlatego załóż solidne buty na antypoślizgowej podeszwie. Warto też założyć robocze rękawice gumowane, aby pewniej trzymać przenoszone przedmioty i nie zranić się np. ostrymi krawędziami. Jeśli to wszystko wydaje Ci się zbyt wymagające, na pewno zainteresuje Cię oferta firmy AKCES, realizującej kompleksowe przeprowadzki – od pakowania po dostarczenie do celu!