W jakiej kolejności pakować rzeczy, żeby przeprowadzka przebiegła szybko i sprawnie?

W jakiej kolejności pakować rzeczy, żeby przeprowadzka przebiegła szybko i sprawnie?

Przeprowadzka to nie lada wyzwanie, szczególnie dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w pakowaniu rzeczy. Tutaj potrzebna jest dobra organizacja, umiejętność wykorzystania każdej wolnej przestrzeni w kartonach oraz umiejętność pracy pod presją czasu. Kiedy nie posiadamy tych cech, a także własnego pojazdu, który pozwoli przewieźć rzeczy w nowe miejsce, warto zatrudnić specjalistów.

Wybór kartonów do pakowania

Umiejętność pakowania kartonów jest bardzo ważna, szczególnie jeśli zależy nam na sprawnym przetransportowanie kartonów we wskazane miejsce. Do pakowania należy używać zawsze nowych kartonów, dostosowanych do rodzaju pakowanego sprzętu. Stare, zawilgocone kartony mogą się rozpaść podczas transportu i spowodować zniszczenia przewożonych rzeczy.

Sposób pakowania kartonów

Pakowanie należy rozpocząć od pogrupowania rzeczy przeznaczonych do transportu. Osobno książki, dekoracje, talerze oraz inne przedmioty. Pakując, warto zwrócić też uwagę na materiał, z jakiego wykonane są rzeczy. Razem należy pakować rzeczy szkła, metalu czy innych materiałów. Delikatne sprzęty, jak kieliszki, talerze, czy szklanki warto owinąć dodatkowo w papier zabezpieczający lub folię bąbelkową. Na dno kartonu należy zawsze kłaść rzeczy bardziej wytrzymałe, a na górę te najbardziej kruche. Pakując książki, należy je układać w kartonie jedne na drugich, a nie pionowo, gdyż łatwiej mogą się wtedy zniszczyć. Ponadto w ten sposób spakujemy ich więcej, ale też ciężar kartonu będzie zoptymalizowany. Każdy karton należy dokładnie opisać, aby w łatwiej było je umieścić w samochodzie transportowym, a później też przesegregować.