Co można zrobić, żeby przyspieszyć przeprowadzkę?

Co można zrobić, żeby przyspieszyć przeprowadzkę?

Przeprowadzka zwykle łączy się ze sporym stresem i nie ma w tym nic dziwnego – w końcu jest to skomplikowane pod względem logistycznym wyzwanie, a pakowaniu towarzyszą niemałe emocje związane z nowym domem lub mieszkaniem. Na szczęście istnieje sprawdzony sposób na sprawną i szybką organizację przeprowadzki.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Aby przeprowadzka przebiegła w miarę szybko, warto się do niej odpowiednio wcześniej przygotować. Na początek należy sporządzić inwentaryzację rzeczy znajdujących się w mieszkaniu i sporządzić listę tych, które zabierzemy do nowego lokum oraz wyrzucić te, które nie będą już potrzebne. Stare ubrania można sprzedać przez internet lub oddać organizacjom zajmującym się pomocą humanitarną.

Przed przeprowadzką warto opróżnić lodówkę i spiżarkę. Zakupy powinno się ograniczać do niezbędnego minimum, zwłaszcza jeśli przeprowadzamy się latem – jedzenie w wysokich temperaturach może się po prostu popsuć w czasie transportu.

Jak się spakować do przeprowadzki?

Mienie najlepiej spakować do kartonów klapowych, a w przypadku delikatnych przedmiotów i sprzętów AGD pakowanie lepiej pozostawić firmie przeprowadzkowej. Szybka przeprowadzka w Warszawie wcale nie musi być trudna – do samochodu wystarczy zabrać tylko bagaż podręczny a całą resztę pakunków przekazać firmie przeprowadzkowej, która dysponuje odpowiednią flotą aut do przewozu różnych rodzajów ładunków, również tych delikatnych. Przed załadunkiem kartony warto podpisać i oznaczyć, co ułatwi rozpakowanie się w nowym lokum.

Jeśli się zdarzy, że na nowe mieszkanie trzeba będzie poczekać lub wykonać w nim drobny remont, to można skorzystać z przechowalni mebli w specjalnie do tego celu przeznaczonych magazynach. W umówionym czasie firma przeprowadzkowa może przewieść meble pod wskazany adres, a pracownicy pomogą przy rozładunku.