Jakie materiały najlepsze do przeprowadzki?

Jakie materiały najlepsze do przeprowadzki?

Nie oszukujmy się, przeprowadzki mieszkań bywają kłopotliwe. I nawet jeśli miejsce, do którego zmierzamy z całym dotychczasowym dobytkiem jest spełnieniem naszych marzeń, przenosiny mogą być uciążliwe. Sprawdź jak uniknąć niechcianych komplikacji i jakie materiały ułatwią ci pakowanie.

Pudełka i skrzynki

Najmocniejszym i najbardziej trwałym materiałem z jakiego możesz skorzystać przy pakowaniu są plastikowe pudła i skrzynie. Najczęściej są prostokątne i można je na siebie układać, dzięki temu zyskasz dodatkowe miejsce. Różnica między nimi to brak zamknięcia w skrzynkach. Za to oba przedmioty będą miały wygodny uchwyt, który znacznie ułatwi noszenie. Ich niezaprzeczalną zaletą jest wielozadaniowość oraz trwałość. Możesz tam włożyć najcięższe przedmioty, które boisz się włożyć do pudła kartonowego. Taka skrzynka posłuży ci nie tylko do przewożenia rzeczy, ale przyda się też w życiu codziennym, np. do przechowywania zabawek.

Koce, taśmy i folie

Koce mogą służyć jako zabezpieczenie delikatnych, ale wielkogabarytowych powierzchni. Bardzo dobrze się sprawdzą jako okrycia foteli, kanap czy krzeseł. Zapobiegają rysowaniu się drewnianych mebli i zbieraniu kurzu na materiałowych obiciach.
Jeśli chcesz mieć pewność, że podczas transportu nic się nie uszkodzi, zabezpiecz odpowiednio wszystkie drzwiczki, szuflady i uchwyty w meblach. Użyj do tego taśmy klejącej. Dodatkowo możesz z niej skorzystać przy zaklejeniu innych materiałów. Folia bąbelkowa przyda się do najdelikatniejszych przedmiotów, takich jak żyrandole czy szklane stoły. Przydatna może okazać się również tekstura w rolce – zabezpieczysz nią każdy rozmiar. W parze z narożnikami kartonowymi jest w stanie zabezpieczyć wszystko.

Kartony

Kolejnym nieodłącznym elementem każdej przeprowadzki są kartony. Jeśli nie masz pod ręką żadnych plastikowych pudeł, a nie chcesz dużo inwestować, kartony są najlepszym wyborem. Możesz w nie zapakować praktycznie wszystko; ubrania, bieliznę, przedmioty życia codziennego. Są łatwo dostępne i tanie, a jak dobrze poszukasz to możesz je zdobyć nawet za darmo. Jeśli obawiasz się o swoje ubrania  nie chcesz ich pakować do walizki lub kartonu, zaopatrz się w kartonową szafę. Jest wzmocniona i bez problemu przetransportujesz w niej odzież na wieszakach. Nasz super trick: kartony po bananach. To absolutny hit! Nie dość, że są pakowne i łatwo się je przenosi dzięki uchwytom, to jeszcze są przystosowane do nieco cięższej zawartości. W dodatku za takie kartony nie musisz płacić, wystarczy, że pójdziesz na najbliższy targ i zagadasz sprzedawcę, u którego zwykle kupujesz warzywa i owoce – z pewnością ma takie kartony na zapleczu.

Dodatkowe zabezpieczenie

Delikatne przedmioty najczęściej owija się w folię bąbelkową lub stare gazety. Jeśli nie masz pod ręką żadnego z tych materiałów, zajrzyj do szafy. Stary T-shirt to świetna ochrona dla kubków lub porcelany. Dzięki całkiem sporej powierzchni i rękawkom, w jedną koszulkę zawiniesz nawet parę przedmiotów. Zabezpieczyłeś już większość rzeczy i została ci sama drobnica? Wykorzystaj pudełka do butów. Posłużą one do przewiezienia małych elementów, takich jak figurki, sztućce czy biżuteria. Dzięki temu nie zgubią się pośród większych przedmiotów, a ty możesz być spokojny o drobiazgi.

Dodaj komentarz